Рон ДеСантис

Пронајдени се 5 резултати на тема „Рон ДеСантис“
Вести

„САКАМ ДА БИДЕ НЕКОЈ РАЗУМЕН“: Маск откри кој републиканец би го поддржал на изборите во 2024 година, а тоа не е Трамп

Американскиот милијардер Илон Маск денеска изјави дека ќе го поддржи републиканскиот гувернер на Флорида Рон ДеСантис на претседателските...