Ротах-Егер – Kurir.mk https://arhiva.kurir.mk Најнови вести Fri, 09 Aug 2019 07:45:21 +0000 mk-MK hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.3.4 https://arhiva.kurir.mk/wp-content/uploads/2017/12/cropped-favicon-32x32.png Ротах-Егер – Kurir.mk https://arhiva.kurir.mk 32 32 ВИДЕО: Баерн победи аматерски тим со 23:0 https://arhiva.kurir.mk/sport/fudbal/video-baern-pobedi-amaterski-tim-so-23-0/ https://arhiva.kurir.mk/sport/fudbal/video-baern-pobedi-amaterski-tim-so-23-0/#respond Fri, 09 Aug 2019 07:45:21 +0000 https://kurir.mk/?p=227950

Екипата на Баерн Минхен ја заврши својата предсезонска подготовка со победа од 23-0. „Жртвата“ на германскиот хегемон беше аматерскиот тим Ротах-Егер, на кој Баварците просечно им даваа гол на секои 4 минути. За прв пат со екипата играше францускиот репрезентативец Лука Ернандез. Имаше голем број на играчи кои постигнаа по три гола – Роберт Левандовски, Томас Милер и Леон Горецка. Корент Толисо пак реализираше 4. Баварците го започнуваат своето учество во Купот на Германија од понеделник. Првиот натпревар е против четвртолигашот Енерџи Котбус како гостин. ]]>