загубени бодови – Kurir.mk https://arhiva.kurir.mk Најнови вести Mon, 28 Dec 2020 09:13:17 +0000 mk-MK hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.3.3 https://arhiva.kurir.mk/wp-content/uploads/2017/12/cropped-favicon-32x32.png загубени бодови – Kurir.mk https://arhiva.kurir.mk 32 32 Тотенхем загуби најмногу бодови оваа сезона во Премиер лигата, примајќи гол во последните 10 минути https://arhiva.kurir.mk/sport/fudbal/totenhem-zagubi-najmnogu-bodovi-ovaa-sezona-vo-premier-ligata-primajkji-gol-vo-poslednite-10-minuti/ https://arhiva.kurir.mk/sport/fudbal/totenhem-zagubi-najmnogu-bodovi-ovaa-sezona-vo-premier-ligata-primajkji-gol-vo-poslednite-10-minuti/#respond Mon, 28 Dec 2020 09:13:17 +0000 https://kurir.mk/?p=449289

Тимот на Тотенхем синоќа испушти победа на натпреварот од 15. коло на шампионатот на Англија со Вулверхемптон. Конечниот резултат е 1:1, а „Спарс“ примија гол во финишот на мечот. Тотенхем загуби девет вода оваа сезона поради примени голови во последните 10 минути. Ова е најмногу од сите премиерлигаши. По овој натпревар, Тотенхем со 26 бода е петти во поредокот, Вулверхемптон со 21 поен се наоѓа на 11. место. ]]>