алиментација

Пронајдени се 9 резултати на тема „алиментација“
Познати

Пејачот е несовесен татко: Не плаќа алиментација, а вози луксузни автомобили – чудо е што е жив по неговите сообраќајки

Хрватскиот пејач Младен Грдовиќ (64) ја тужел својата ќерка (19) за алиментација. Смета дека и се доволни 130 евра месечно бидејќи земал...
Познати

Судот и ја одзема алиментацијата: Кога ќе дознаете колкава сума месечно добивала екс сопругата на Берлускони ќе ви се заврти во умот

Поранешната сопруга на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, Вероника Ларио поднесе жалба до судот. Таа се жали поради...