недела, 5. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

ВЕЧЕРВА ТРАГЕДИЈА НА КОНЦЕРТОТ НА КАЛИОПИ ВО БЕЛГРАД: Жена од публиката починала, македонската пејачка во солзи – молк во салата!

ВЕЧЕРВА ТРАГЕДИЈА НА КОНЦЕРТОТ НА КАЛИОПИ ВО БЕЛГРАД: Жена од публиката починала, македонската пејачка во солзи – молк во салата!

Пејачката Калиопи мораше да го прекине концертот кој требаше да се одржи во салата МТС во Белград.

Како што пишуваат српските медиуми, на непознатата жена на возраст од околу 70 години ненадејно и се слошило, а присутните сведочат дека морале веднаш да го напуштат просторот.

Српските медиуми известуваат дека жената починала, а итната помош не можела да помогне дури ни со реанимација.

Полицијата е на лице место и вши увид.

Најнови вести