Останати спортови

Останати спортови

Адокатот на Шумахер објави зошто никогаш не бил објавен извештајот за состојбата на легендата

На 29 декември ќе поминат точно 10 години од страшната несреќа на Михаел Шумахер на скијањето на француските Алпи, по кои никогаш не беше...
Останати спортови

ВИДЕО: Ова никој не го очекуваше – Новак Ѓоковиќ во друштво на Рита Ора го гледаше финалето на СП во рагби

Финалето во Светското првенство во рагби се одржа вчеравечер меѓу Нов Зеланд и Јужна Африка, а на трибините беше и Новак Ѓоковиќ, кој...