недела, 5. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

ПОЛИЦИЈАТА ЈА ОДНЕСЕ КАЛИОПИ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА НА РАСПИТ – концертот прекинат, салата се испразни по ГОЛЕМАТА ТРАГЕДИЈА!

ПОЛИЦИЈАТА ЈА ОДНЕСЕ КАЛИОПИ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА НА РАСПИТ – концертот прекинат, салата се испразни по ГОЛЕМАТА ТРАГЕДИЈА!

Вечерва на концертот на македонската пејачка во Белград Калиопи почина жена на која претходно и се слошило.

Според српските медиуми во овие моменти нашата пејачка ја однела полицијата во станица за да биде сослушана.

Претходно брзата помош не можела да ја спаси и реанимира жената која изгубила свест, па починала во преполната сала.

Најнови вести