калиопи букле

Пронајдени се 16 резултати на тема „калиопи букле“
Познати

ПОЛИЦИЈАТА ЈА ОДНЕСЕ КАЛИОПИ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА НА РАСПИТ – концертот прекинат, салата се испразни по ГОЛЕМАТА ТРАГЕДИЈА!

Вечерва на концертот на македонската пејачка во Белград Калиопи почина жена на која претходно и се слошило. Според српските медиуми...
Познати

ВЕЧЕРВА ТРАГЕДИЈА НА КОНЦЕРТОТ НА КАЛИОПИ ВО БЕЛГРАД: Жена од публиката починала, македонската пејачка во солзи – молк во салата!

Пејачката Калиопи мораше да го прекине концертот кој требаше да се одржи во салата МТС во Белград. Како што пишуваат српските медиуми,...
Познати

Калиопи ослабе 10 килограми за два месеци и изгледа фатално – пејачката откри што јаде, од денес многумина ќе почнат да го готват ова! (ФОТО)

Нашата поп – дива Калиопи, на својот фесјбук – профил сподели кратко видео со кое откри дека ослабела 10 килограми за два месеца. Преку...
Познати

Тагата ми го стега грлото се повеќе: Калиопи со солзи во очите се потсети на Тоше Проески, по повод неговото прерано заминување (ВИДЕО)

Утрото на 16 октомври 2007 година беше кобно за македонскиот пејач Тоше Проески кој почина во сообраќајна несреќа на пат за Хрватска на...
Познати

Калиопи со емотивни зборови се прости од Туцаковиќ – објави и која песна ја напишала таа за неа, овие стихови сите ги знаете (ВИДЕО)

Македонската пејачка Калиопи се прости преку социјалните мрежи од српскиот легендарен текстописец Марина Туцаковиќ. Имено нашата...
Познати

Калиопи го возврати ударот кон српската новинарка која ја нападна- од нејзините зборови веднаш ќе ви стане јасно кој е во право!

Македонската пејачка Калиопи Букле со огласи по изјавата на српската водителка Весна Дедиќ, која за медиумите раскажала дека никогаш...
Познати

Српската водителка Весна Дедиќ откри дека Калиопи повеќе никогаш нема да ја повика да гостува во нејзината емисија: Ми се закануваше со отказ…

Весна Дедиќ, познатата српска ТВ водителка и автор на популарната емисија „Улица Балканска“ која по долги години на РТС однеодамна...
Познати

Овие зборови не ги очекуваше ниту тој самиот- Еве што му порача Калиопи на поранешниот сопруг на овој голем ден во неговиот живот

Македонската дива Калиопи и нејзиниот поранешен сопруг, актерот Васил Зафирчев и после разводот останаа во добри односи. За неговиот...
Познати

Се ожени познатиот пејач на „Ѕвездите на гранд“, на свадбата и познатата македонска пејачка која блесна со новиот имиџ (ФОТО)

Некогашната „Ѕвезда на Гранд“ и младиот пејач, Стеван Анѓелковиќ вчера се ожени со неговата повеќе годишна девојка Наташа. Стеван...