Музика

Музика

Теона Јованоска со песната на Сара Мејс беше вистинско освежување на „Макфест 2023“ – „Јас без тебе“ (ВИДЕО)

На 20-ти октомври на Фестивалот за забавни мелодии „Макфест 2023“ во Штип, младата талентирана пејачка со одлични гласовни способности...
Музика

Пред месец дена снимаше во Египет, а овојпат го избра Белград: Огнен Здравковски не запира, наскоро нова песна (ФОТО)

Нема сомнеж дека младиот Огнен Здравковски по се изгледа е највредниот пејач во моментов на македонската музичка сцена. Ако пред само...
Музика

Минатата година пееше со дебитантите, овој „Макфест“ е една од главните фаворити: Марија Спасовска во сабота ќе го даде својот максимум!

Има уште неколку дена до одржување на музичкиот фестивал „Макфест“, а младата пејачка Марија Спасовска се подготвува како и минатата...