Хроника

Хроника

ДЕМОЛИРАЛА ЛИФТ ПА И ГО СКРШИЛА И ТЕЛЕФОНОТ – скопјанка направила хаос врз друга жена на Бит пазар, причината многу јасна!

Денеска (04.11.2023) во 00.00 часот во СВР Скопје, Ш.А.(39) од Скопје пријавила дека на 03.11.2023 околу 11.00 часот на подрачјето на Бит Пазар, по претходна...
Хроника

26 ГОДИШНИК СО ПИШТОЛ САКАЛ ДА УБИЕ СКОПЈАНЕЦ И НЕГОВОТО СЕМЕЈСТВО – 48 годишен маж преживеал вистинска драма среде центар!

Денеска (04.11.2023) во 08.20 часот на подрачјето на Центар полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле...
Хроника

Уапсена малолетничка од Мала Речица, полицијата при нејзин претрес и потоа во нејзиниот дом пронашла дрога

Полициски службеници од СВР Тетово вчера во 23:05 часот на улицата „Илинденска“ во Тетово лишиле од слобода малолетничка од село Мала...
Хроника

СО ТУЃА ЛИЧНА КАРТА СЕ ОБИДЕЛ ДА ЗЕМЕ БРЗ КРЕДИТ – скопјанец заврши со лисици на рацете откако ги убедувал вработените дека е истиот во живо и на документ

На 02.11.2023 околу 09.30 часот во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од слобода Х.З.(45) од с.Крушопек, скопско. Тој...