недела, 5. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

26 ГОДИШНИК СО ПИШТОЛ САКАЛ ДА УБИЕ СКОПЈАНЕЦ И НЕГОВОТО СЕМЕЈСТВО – 48 годишен маж преживеал вистинска драма среде центар!

26 ГОДИШНИК СО ПИШТОЛ САКАЛ ДА УБИЕ СКОПЈАНЕЦ И НЕГОВОТО СЕМЕЈСТВО – 48 годишен маж преживеал вистинска драма среде центар!

Денеска (04.11.2023) во 08.20 часот на подрачјето на Центар полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Б.Б.(26) од Скопје, поради тоа што на 03.11.2023 околу 23.20 часот на подрачјето на Центар, по претходно недоразбирање, тој упатил закани со пиштол кон А.А.(48) од Скопје и неговото семејство.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.