сабота, 4. ноември 2023. Вести денес: 70
home Хроника

ДЕМОЛИРАЛА ЛИФТ ПА И ГО СКРШИЛА И ТЕЛЕФОНОТ – скопјанка направила хаос врз друга жена на Бит пазар, причината многу јасна!

ДЕМОЛИРАЛА ЛИФТ ПА И ГО СКРШИЛА И ТЕЛЕФОНОТ – скопјанка направила хаос врз друга жена на Бит пазар, причината многу јасна!

Денеска (04.11.2023) во 00.00 часот во СВР Скопје, Ш.А.(39) од Скопје пријавила дека на 03.11.2023 околу 11.00 часот на подрачјето на Бит Пазар, по претходна расправија околу должничко-доверителски односи, И.М. упатила закани кон семејството и ѝ го скршила телефонот. Според пријавеното, таа претходно со тврд предмет оштетила и стакло од лифт од станбена зграда. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.