недела, 5. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Елмас стрелец во победата на Наполи над Салернитана

Елмас стрелец во победата на Наполи над Салернитана
ФОТО:МИА

Наполи ја победи Салернитана со 2:0 на гостински терен во натпреварот од 11. коло во италијанската Серија А.

Денешната победа на тимот на Руди Гарсија ја донесоа Џакомо Распадори (13. минута) и македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас (82. минута).

„Наполитанците“ се искачија на четвртото место во Серија А со 21 бод.

Салернитана остана на дното на табелата со само четири освоени бода.