недела, 5. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

ПСЖ победи на пет натпревари по ред, постигнувајќи по три гола на секој од нив

ПСЖ победи на пет натпревари по ред, постигнувајќи по три гола на секој од нив
епа

Францускиот фудбалски шампион Пари Сен-Жермен ја продолжи победничката серија која треа пет натпревари.

Избраниците на Луис Енрике синоќа го совладаа Монпелје со 3:0 во 11. коло од Лига 1. Претходно ПСЖ ги победи Рен, Стразбур, Милан и Брест.

На секој од овие натпревари парижаните постигнаа по три гола.

Во следниот натпревар ПСЖ повторно ќе се сретне со Милан во Лигата на шампионите. Натпреварот ќе се одигра на 7 ноември во Милано.