Занимливости

Занимливости

Бразилски научници направиле ефикасна вакцина против зависност од кокаин, се чека нејзино одобрување

Во револуционерниот чекор во борбата против зависноста од кокаин и крек, бразилските научници претставуваат вакцина со потенцијал...
Занимливости

17 години голф терен во Австралија бил затворен поради ајкулите кои доаѓале во слатководното езеро – откако било повторно отворено по толку години следело неочекуван шок! (ВИДЕО)

На поле за голф во Австралија мистериозно се појавија шест ајкули. И, тоа 10 години по повторното отворање на голф-клубот „Карбрук“,...
Занимливости

Предвидувањата на Нострадамус за 2024 година: Револуција во трансплантацијата, вештачката интелигенција и појава на млад лидер

Познатиот пророк Нострадамус имаше низа предвидувања за 2024 година – годината на Змејот според кинескиот календар. Во 2024 година, како...
Занимливости

СЕ ПРОДАВА „ЅВЕРОТ“ КОЈ ГО ВОЗЕШЕ ЛИЧНО ТАА – кога ќе видите чиј автомобил може да биде ваш нема да ви биде добро, одвојте пари веднаш! (ВИДЕО)

Се продава „Land Rover“ со единствена историја – го возела англиската кралица Елизабета Втора. Станува збор за модел кој компанијата...
Занимливости

Италијанец доби 15-та диплома на 91 година: Јас сум најстариот студент на светот, но сега престанувам

Италијанецот Леонардо Алтобели ја доби својата 15-та диплома и одлучи дека е време конечно да ги заврши студиите. Овој 91-годишен пензиониран...
Занимливости

Пред 250 луѓе романтично ја запроси девојката, но поради нејзиниот одговор мораа да го тешат (ВИДЕО)

Ова се случи пред неколку дена во Берлин, кога арапскиот тиктокер, Захар Дас, ја запроси својата девојка пред стотици луѓе. Како што може...