Регион

Регион

Шест месеци од масакрот на Коста Кецмановиќ: Балканот уште плаче по жртвите, а сите имаат САМО ЕДНО ПРАШАЊЕ

Пред точно шест месеци, малолетниот убиец Коста Кецмановиќ вооружен влегол во ОУ „Владислав Рибникар“ и со истрели од огнено оружје...
Регион

БОСАНЕЦ ЖИВЕЕ СО ДВЕ ЖЕНИ ВО ИСТА КУЌА – особено нема да верувате кога ќе дознаете како спијат тројцата, едната има 28 другата 44 години (ВИДЕО)

Елмедин Кариќ од Бусовача во Босна и Херцеговина е оженет со две жени. Ова, вели, отсекогаш му бил сон, пренесува „Дневни Аваз“. Тој десет...
Регион

Родителите на Коста Кецмановиќ денес пред суд: Еве за што можат да одговараат откако нивниот син направи масакр

Во Вишиот суд во Белград денеска треба да почне граѓанската постапка по втората тужба против таткото и мајката на Коста Кецмановиќ,...