Храна и пијалаци

Храна и пијалаци

Есенско слатко на кое никој не може да му одолее! Едноставен рецепт за пире од костени со ванила (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Пирето од костен е вистински есенски десерт кој можете да го направите на безброј начини, а овој рецепт е совршен. СОСТОЈКИ: 400 гр костени 150...
Храна и пијалаци

Најбрзиот ПОЈАДОК кои сите го обожаваат! Рецептот за ПРОЈА со ГРИЗ, СИРЕЊЕ и КАШКАВАЛ е еден од најпребаруваните на Google (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Погледнете зошто сите полудеа по ова јадење! СОСТОЈКИ: 200 гр сирење 150 мл млеко 30 мл масло 100 гр рендан кашкавал 120 гр гриз 150 гр пченкарно...
Храна и пијалаци

Ова се здравствените придобивки од медот- што ќе постигнете ако земате по една кафена лажичка секој ден?

Повеќето луѓе се запознаени со здравствените придобивки од медот, секое домаќинство има барем една тегла, но што ќе постигнете ако ги...