вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Храна и пијалаци

Направете пита со сирење, но БЕЗ КОРИ: Едноставно и вкусно пециво (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Направете пита со сирење, но БЕЗ КОРИ: Едноставно и вкусно пециво (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Направете пита со сирење, но БЕЗ КОРИ: Едноставно и вкусно пециво (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Состојки:

200 мл млеко
10 гр квасец или 1 сув
1 јајце
1 лажичка шеќер
малку сол
300-350 гр брашно или (2 тенџериња од 200 гр исполнети до работ)
150 гр фета сирење
100 гр рендано сирење
1 јајце за премачкување

Подготовка: