вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Храна и пијалаци

Есенско слатко на кое никој не може да му одолее! Едноставен рецепт за пире од костени со ванила (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Есенско слатко на кое никој не може да му одолее! Едноставен рецепт за пире од костени со ванила (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Пирето од костен е вистински есенски десерт кој можете да го направите на безброј начини, а овој рецепт е совршен.

СОСТОЈКИ:

400 гр костени
150 гр шеќер
1 лажичка екстракт од ванила
500 мл вода

ПОДГОТОВКА: