Млади таленти

Млади таленти

Погледнете ги македонските убавини низ детските очи: Анастасија ја претставува Македонија пред светот на најубавиот можен начин (ВИДЕО)

Анастасија Анастасова со своето семејство живее во Хамбург, Германија. Но, Македонија живее во нејзиното срце. Ова девојче, кое следниот...
Млади таленти

Она што не можат возрасните, можат децата: Во Штип три деца преку музика ќе направат спој на македонската и босанската култура и традиција

Приказната на единаесет годишниот Ајдин Османовиќ од Сребреник, БИХ добива нова епизода. Овој пат ќе се спојат децата на Македонија...
Музика Млади таленти

Некој бара малку, а таа бара многу: Слушнете ја најновата песна на атрактивната Теа Трајковска – „Многу барам“ (ВИДЕО)

Секогаш уникатна, како во стилот, така и во музиката која ја создава… Младата пејачка Теа Трајковска вчеравечер преку социјалните...
Млади таленти

ГЛАСАЈТЕ ЗА БРОЈ 12: Осмооделенката Дариа Милошеска се пласираше во финалето на меѓународниот натпревар „Colour of voices“

Македонската осмооделенка, Дариа Милошеска од 1350 основци влезе во финале на меѓународен натпревар „Colour of voices“ и почна гласањето. Сите,...
Млади таленти

„Како ли јас да пораснам“ стана хит и за новите генерации: Ја препеја талентираниот Милан во „Дајте музика“

Родителите во денешно време често коментираат дека нема детска програма на телевизиите која може да ги замени “нашите времиња“. Оваа...
Млади таленти

Младиот сликар со дела кои влеваат топлина: Мачуков е талентираниот професор чија уметност ги буди сите сетила (ФОТО)

Дејан Мачуков е роден 23.07.1994 во Скопје. Моментално работи како професор по ликовна уметност во средно училиште во Богданци, Македонија. Во...
Млади таленти

Нејзин идол е Каролина Гочева, а таа е новата македонска надеж: Запознајте ја Талиа Василова (ФОТО)

Талиа Василова е талентираното девојче од Кавадарци на чии успеси Македонија треба да биде горда. Таа беше дел од меѓународниот фестивал...
Млади таленти

Внукот на маестро Џорлев е голема надеж за македонската сцена: Талентираниот Огнен ја прави публиката горда (ФОТО+ВИДЕО)

„Внукот на Џорлев“. Кога за прв пат излезе на сцената единственото што луѓето го знаеја за него беше дека потекнува од едно од најславните...
Млади таленти

Интевју со европскиот шампион во олимписко таеквондо Дејан Георгиевски: Ми фалат медали уште од светско првенство и олимписки игри, одам по нив

Дејан Георгиевски е европски шампион во олимписко таеквондо. На ова младо и талентирано момче му фалат медали уште од светско првенство...
Млади таленти

ЕКСКЛУЗИВНО: Внукот на Иџе тргна по неговите стапки, малиот Стефан ќе биде идната македонска гордост

Внукот на најпопуларниот и најуспешниот македонски натпреварувач во автомобилски трки, Игор Стефановски Иџе, тргна по неговите стапки. Стефан...