вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Храна и пијалаци

Торта со афион која постојано ќе сакате да ја правите(РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Торта со афион која постојано ќе сакате да ја правите(РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Ако сакате семки од афион, тогаш ќе ви се допадне оваа лесна за правење торта богата со афион.

СОСТОЈКИ:

210 гр путер
370 гр шеќер во прав
170 гр афион
170 гр брашно
1 лажичка прашок за пециво
130 мл млеко
5 јајца
прстофат сол

Подготовка: