четврток, 9. ноември 2023. Вести денес: 0
home Храна и пијалаци

Најбрзиот ПОЈАДОК кои сите го обожаваат! Рецептот за ПРОЈА со ГРИЗ, СИРЕЊЕ и КАШКАВАЛ е еден од најпребаруваните на Google (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Најбрзиот ПОЈАДОК кои сите го обожаваат! Рецептот за ПРОЈА со ГРИЗ, СИРЕЊЕ и КАШКАВАЛ е еден од најпребаруваните на Google (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Погледнете зошто сите полудеа по ова јадење!

СОСТОЈКИ:

200 гр сирење
150 мл млеко
30 мл масло
100 гр рендан кашкавал
120 гр гриз
150 гр пченкарно брашно
1 прашок за пециво
Сол

Подготовка: