недела, 12. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Двајца повредени во сообраќајката кај Баткова Чешма

Двајца повредени во сообраќајката кај Баткова Чешма

На 01.11.2023 во 06.00 часот во СВР Штип било пријавено дека на магистралниот пат Македонска Каменица – Делчево, кај место викано Баткова чешма, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „мерцедес“ со регистрација на Македонска Каменица, управувано од Љ.В.(55) од с.Габрово и патничко моторно возило „фолксваген поло“ со делчевски регистарски ознаки, управувано од Р.А.(57) од Делчево.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Д.Ѓ.(42) од Делчево, сопатник во возилото „мерцедес“, додека со телесни повреди се здобил уште еден сопатник во истото возило и возачот на возилото „поло“, констатирани во Медицинскиот центар Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.