петок, 10. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Прекин на сообраќајот поради сообраќајка кај Баткова Чешма, Делчевско

Прекин на сообраќајот поради сообраќајка кај Баткова Чешма, Делчевско

Поради сообраќајна несреќа во која едно возило излетало од патот кај месноста Баткова Чешма, Делчевско, во прекин е сообраќајот на патот Делчево – Македонска Каменица – Кочани.

На местото на сообраќајката интервенирала Итната медицинска помош, при што едно лице е повредено и во моментот со возило и присуство на доктор е упатено кон Клиничката болница во Штип.

Во моментот полицијата врши увид на терен, а возилата се пренасочуваат преку алтернативни патни правци.

Причините за несреќата не се познати, повеќе детали се очекуваат во текот на денот.