Апелационен суд

Пронајдени се 20 резултати на тема „Апелационен суд“
Вести

Адвокатите бараат одложување на сведочењето на Нинџа поради сомнеж дека повторно тргува со обвинителството како во случајот „Ровер“ – барањето одбиено

Александар Василевски – Нинџа да сведочи откако Апелациониот суд ќе донесе правосилна пресуда за настаните од 27-ми април, бидејќи...
Вести

Апелацискиот суд за куќниот притвор на Јанева: Обвинетата е жена, самохрана мајка и треба хигиена во домашни услови и е невработенa

Апелациониот суд Скопје го објави решението за преселбата на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева од истржниот затвор...