Аркан Ражнатовиќ

Пронајдени се 10 резултати на тема „Аркан Ражнатовиќ“
Познати

Цеца од својата свекрва доби вреден подарок на свадбата со Аркан, а сега тоа “парче“ е кај снаата Богдана – еве за што станува збор

Пред нешто помалку од триесет години, колона од дури шеесетина возила се упати кон родното место на Цеца Ражнатовиќ, тогаш Величковиќ,...
Познати

По 13 години брак Аркан се развел од неа поради Цеца – еве какво мислење има Наталија за пејачката и како изгледа денес (ФОТО)

Првата сопруга на Жељко Ражнатовиќ, Наталија Мартиновиќ со своите четири деца веќе со години живее во Америка. Долго време се шпекулира...
Познати

Цеца ја дочека Старата нова година, но Анастасија не ги додржа солзите- со оваа песна семејството се потсети на Аркан (ФОТО)

Анастасија и Цеца Ражнатовиќ покажале како ја чекаат Стара Нова Година во својот дом во Дедиње. Тие две објавиле снимки на кои се гледа...
Регион

Работел за Аркан, се дружел со подземјето: Вистината за Милојко кој се прослави поради врската со 53 години помлада девојка

Откако Милијана Богдановиќ и нејзиното 53 години постаро “момче“ Милојко Божиќ го напуштиле селото Пилатовиќи за да влезат во реалното...
Познати

Семејството Ражнатовиќ пристигна на гробиштата: Ова е најтажниот ден во нивните животи- по трагедијата веќе ништо не е исто (ФОТО)

Денеска се навршуваат 19 години од смртта на сопругот на Цеца, Жељко Ражнатовиќ Аркан кој беше убиен. Точно пред 19 години беше убиен командантот...