беким сали

Пронајдени се 69 резултати на тема „беким сали“
Вести

Сали не бил контактиран од Обвинителството и од МВР за случувањата на Онкологија, за случајот дознал од медиумите

Поранешниот министер за здравство, Беким Сали вели дека не бил контактиран ниту од Обвинителството ниту од Министерството за внатрешни...
Вести

Tрајанов: Разрешувањето на Беким Сали власта го поврзуваше со плати и лекови, а немаат пратеници за да го разрешат

Едноставно не ве бива, само демагогија, криминал и провизии, не може да се соберете ни да гласате, немаше пратеници од власта да гласаат...
Вести

Коцевски до Сали: Додека не си разрешен докажи дека си против криминалот и најди ги документите за извоз на цвет од канабис, кривично дело за кое се лежи во затвор

Колеги од Алијанса, господинот Сали, пред се како човек, како доктор, како министер, Ахмети и Груби и измеќарот Ковачевски го помножија...
Вести

Сали: Се чека одговор од турските власти за тоа што им е потребно, два тима веднаш се подготвени да се упатат кон погодените места од земјотресот

Министерот за здравство Беким Сали денеска во изјава за медиумите кажа дека на јавниот повик што го објави Министерството за здравствени...
Вести

Сали се пофали дека иницирал обезбедување средства за Трикафта: Пациентите уште чекаат терапија, а министерот вели дека се грижи за здравјето на сите 

Владата вчера информираше дека на одржаната седница ја разгледа Информација од Министерството за здравство за потребата од обезбедување...