би-би-си

Пронајдени се 39 резултати на тема „би-би-си“
Вести

Би-Би-Си: Палестинците поставуваат предуслови за да го поддржат историскиот саудиски-израелски договор

Зголемување на помошта од стотици милиони долари и поголема контрола над окупираниот Западен Брег се меѓу главните палестинските предуслови...
Вести

По случајот со интервјуто на принцезата Дијана, Британската влада планира да го реформира јавниот сервис на Би-Би-Си

Британската Влада денеска соопшти дека ќе преиспита дали е потребно да се изврши реформа во управувањето со јавниот сервис на Би-Би-Си...