Билјана Ивановска

Пронајдени се 38 резултати на тема „Билјана Ивановска“
Вести

Ивановска за синот на Талат Џафери кој е избран за обвинител: Положил правосуден без завршен факултет, немаме механизми да го казниме, случајот се третира како застарен

Во вечерашната емисија „Топ Тема“ на Телма ТВ, Билјана Ивановска од ДКСК истакна дека синот на Талат Џафери кој сега е на листата...
Вести

Ивановска откри скандал во Центар: „Срамота – познат човек добива решение за уривање на градба, а тој и натаму гради“!

Синоќа во „Клик Плус“ на ТВ21 гостинка беше претседателот на Државната комисија за спречување на корупцијата, Билјана Ивановска. Ивановска...
Вести

Ивановска: Спорот меѓу обвинителството и финансиската полиција ги покажува системските слабости во функционирањето на двете институции

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз...