билка

Пронајдени се 20 резултати на тема „билка“
Занимливости

Ова студентите треба да го знаат – билка која го подобрува помнењето, вдишувајте ја секој ден по 5 минути

Во современата медицина оваа билка се користи како аналгетик и при мигрена, како и кај проблеми во процесот на варење на храната. Рузмаринот...
Занимливости

Го надмудрила и од гроб: Пред смрт имала само една молба за сопругот, по пет години дознал дека го зафркнала

Педре Фитон починала од рак во 2013 година, а пет години подоцна е откриена нејзината финта која му ја направила на сопругот. Едно од последните...