бојан стојаноски

Пронајдени се 267 резултати на тема „бојан стојаноски“
Вести

Стојаноски: Ставот за уставните измени е јасен, суштината на македонските политичари е да ги застапуваат националните интереси за кои што се платени со народни пари

Во вечерашната емисија „Топ Тема“ на Телма ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски кој што истакна дека...
Вести

Стојаноски до Ковачевски: Пропаста на економијата го зема данокот и 600 илјади граѓани живеат на маргини на опстанок, мислите ли дека просечен пензионер може да преживее од пензијата

Во изминатиот период беше актуелен извештај на Светската банка кој со жежок шамар ги симна розевите наочари на власта. Сиромаштијата...
Вести

Стојаноски: Економскиот тим на Владата да си поднесе оставка, за 7 години немаат ниту еден капитален проект, а граѓаните едвај преживуваат

„Економијата е онаа платформа на која граѓаните гледаат дали нивниот квалитет на живот е подобар, полош и тоа врз основа на нивната...
Вести

Стојаноски за ревизијата на Онкологија: Во рамки на Клиниката има еден организиран систем на криминални активности за препродавање на лекови!

Ревизорскиот извештај е направен професионално и може да се види нефункционалноста на системот во една институција. Во рамки на Клиниката...
Вести

Стојаноски: Владата двојно го зголеми данокот на производи кои секојдневно граѓаните ги купуваат – зарем кашкавалот, урдата, цвеклото, лутеницата, фефероните, сладоледот, чајот се луксузни производи?

Владата предводена од ДУИ и СДСМ нема намера да се откаже од покачувањето на ДДВ за илјадници прехранбени производи. За потсетување,...
Вести

Стојаноски: Ја повикуваме влада да свика седница и да ја корегира листата на производи со зголемено ДДВ, сите производи кои се дел од секојдневната употреба да се вратат на 5%

Власта на ДУИ и СДСМ е штетна за граѓаните, штетна за стопанството, штетна за државата. Секој ден со овие две партии е трагикомедија....
Вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата заедно со претседателот на ЗЕЛС, Орце Ѓорѓиевски поднесоа амандман каде зголемувањето на блок дотациите за пожарникарите ќе биде под капата на државата

Пратеникот Бојан Стојаноски во негова изјава рече дека пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата заедно со претседателот на ЗЕЛС,...
Вести

Стојаноски до Ковачевски: Дали како родител сте спремен да ги амнестирате помагателите на убиствата на децата кај Смилковското езеро со предложениот закон за амнестија?

На денешната собраниска седница пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски упати три прашања до Ковачевски. Првото прашање...
Вести

Стојаноски: Нема да ја поддржиме Одлуката за прераспределба на средства помеѓу буџетските корисници на централната власт и помеѓу фондовите

ВМРО-ДПМНЕ нема да ја поддржи Предлог- одлуката за прераспределба на средства помеѓу буџетските корисници на централната власт и помеѓу...
Вести

Стојаноски: Граѓаните живеат се посиромашно и потешко, а главните виновници СДС и ДУИ тоа воопшто не ги интересира

Граѓаните живеат се посиромашно и потешко, а главните виновници СДС и ДУИ тоа воопшто не ги интересира. Во Македонија со оваа власт повеќе...
Вести

Стојаноски до СДС и ДУИ: Можевме денеска наместо да дискутираме за Кривичен законик кој што за рекордно време е донесен, да разговараме конкретно за она што се случува во Онкологија

Имаме можност во 17:30 часот да дискутираме за еден закон кој што е едно олицетворение на една хипокризија и на едно лицемерие прикажано...
Вести

Стојаноски: На криминалците од власта поважно им е да го соберат арачот, а трагедиите на Онкологија сакаат да ги сокријат

Денес ќе продолжи 120та седница на која ќе се разгледуваат законите од т.н. даночна реформа, наместо да дискутираме за скандалот на Универзитетската...
Вести

Стојаноски: СДСМ ваква каква што е сервилна е многу посакуван партнер за ДУИ само за да остане уште некој ден на власт, но одговорност мора да има

Во вечерашната емисија „За или Против“ на Алфа ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски кој што истакна...
Вести

Стојаноски: Уставни измени под бугарски диктат нема да има, Манифестот на власта им е купување на време, консензус може да има само за избори

Под бугарски диктат, на овој начин нема да има промена на Уставот. Ние ја повикавме власта, да престане ова што трае година и половина,...
Вести

Стојаноски: Власта да мислеше на граѓаните немаше да предложува законски решенија со кои граѓаните ќе бидат оптоварени од нови давачки

„Се работи за пљачка на векот, затоа граѓаните ќе бидат оптоварени со нови давачки. Затоа кога ќе стигнат некои закони со Анастасија...
Вести

Стојаноски: Власта од септември до декември ќе земе дополнителни 50 милиони евра од граѓаните само од данок на прехранбени производи, цена на струја и огрев

Оваа влада е најнеуспешна во економијата и ниту еден во оваа држава освен министерот за финансии и премиерот не знае што содржи таа...