чиле

Пронајдени се 58 резултати на тема „чиле“
Ракомет

Македонија ја совлада селекцијата на Чиле и се пласираше во следниот круг од натпреварувањето на СП во ракомет

Ракометната репрезентација на Македонија ја оствари првата победа на светското првенство и се пласираше во следниот круг од натпреварувањето. Имено...
Вести

НЕЗАПАМЕТЕН ПОТРЕС ВО ЧИЛЕ: Предметите паѓаа од ѕидовите, градовите останаа без струја- толото се тресеше без престан (ВИДЕО)

Силен земјотрес со јачина од 6,7 степени денеска потресе области на северот на Чиле, објави германскиот центар за геолошки истражувања. Во...
Вести

Пеколот во оваа држава допрва доаѓа: Поради грешка во системот испуштени над 30 илјади луѓе позитивни на коронавирусот

Грешка во компјутерскиот систем во Чиле довела до пропуштање на повеќе од 31.000 потврдени случаи на заразени од коронавирус, или на речиси...