делчево – македонска каменица

Пронајдени се 5 резултати на тема „делчево – македонска каменица“
Хроника

Сообраќајна несреќа на патот Делчево – Македонска Каменица, возило со странски таблички се обидело да помине камион

Поради верижна сообраќајка во прекин e сообраќајот на патот Делчево – Македонска Каменица. Сообраќајката се случила во близина на патот...