Дојранско Езеро

Пронајдени се 43 резултати на тема „Дојранско Езеро“
Вести

ПРОНАЈДЕНО ТЕЛОТО НА ШТИПЈАНЕЦОТ КОЈ СЕ УДАВИ ВО ДОЈРАН: Најверојатно педалинката на која бил се превртела, а тој не знаел да плива – еве на која возраст бил

Мажот кој се удави околу 11:30 часот во водите на Дојранското Езеро, непосредно пред Градската плажа, е жител на Штип на возраст од 42 години. Ова...