дожд

Пронајдени се 764 резултати на тема „дожд“
Вести

ДОАЃА ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ – подгответе се уште од попладнево, разочарувањето ќе трае цел викенд, никако не планирајте да го поминете времето во природа!

Под влијание на циклонска активност попладне ќе има врнежи од дожд, најпрвин во западните делови. Во ноќните часови врнежите ќе се прошират...
Вести

НИ ДОАЃА ГОЛЕМО РАЗОЧАРУВАЊЕ – утре не излегувајте без чадор од дома, еве какво време не очекува во текот на целата недела

Утре во попладневните и ноќните часови на места ќе има појава на пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме, информираат од Управата...