џо бајден

Пронајдени се 668 резултати на тема „џо бајден“
Вести

Бајден: Мора да има визија за тоа што следува во регионот, Израелците и Палестинците подеднакво заслужуваат да живеат во мир

Американскиот претседател Џо Бајден ја отвори заедничката прес-конференција со австралискиот премиер Ентони Албанез, велејќи дека...