естонија

Пронајдени се 36 резултати на тема „естонија“
Вести

Телефонски разговор Османи – Реинсалу: Продолжува соработката со Естонија особено во сферата на дигитализацијата

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска имаше телефонски разговор со новиот министерот за надворешни работи на Естонија,...
Познати

ПАДНА ПРВИОТ СЕКС НА ЕВРОВИЗИЈА – згодната пејачка со бујно деколте од соседството, го ќари 11 години помладиот Естонец (ФОТО)

Откако минатата година се шпекулираше за симпатиите помеѓу Сања Вучиќ и Дамијано Давид, минатогодишниот победник на Евровизија, медиумите...