фабрика треска

Пронајдени се 9 резултати на тема „фабрика треска“
Вести

БАГЕРИ ЈА СРАМНУВААТ СО ЗЕМЈА ФАБРИКАТА ТРЕСКА – во дворот доаѓаат и мешалки со бетон, ќе никнат ли новите згради наречени наполитанки!? (ВИДЕО)

Она што може да се забележи е дека веќе половина од халите на некогашната фабрика се срамнети со земја, а неуморно се работи на рушеше...
Скопје

Состанок на Кризниот штаб на Град Скопје: Надлежните да превземат итни мерки за расчистување на штетните материјали кај фабриката Треска

Денеска се одржа состанок на Кризниот штаб на Град Скопје, со кој раководи градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, со учество...
Скопје

Арсовска: Награда за скопските пожарникари за брзата и ефикасна реакција за гаснење на пожарот во фабриката Треска

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска денеска донесе одлука да се додели соодветна награда за скопските пожарникари за...