фиорентина

Пронајдени се 30 резултати на тема „фиорентина“
Фудбал

УШТЕ ЕДЕН ФУДБАЛЕР ПОЗИТИВЕН: Српскиот репрезентативец и фудбалер на Фиорентина заразен со коронавирус! (ФОТО)

Српскиот интернационалец Душан Влаховиќ има позитивен тест на коронавирусот, објави неговиот италијански клуб Фиорентина, во чие соопштение...
Фудбал

Фудбалските емисии со нова најавна шпица: Фудбалерот на Фиорентина ја искина мрежата и го постигна можеби голот на сезоната (ВИДЕО)

Ногата на Никола Миленковиќ испрати вистинска бомба и можеби го донесе голот на сезоната, а на колото во Италија може да кажеме сигурно. Одличен...