фотоволтаици

Пронајдени се 14 резултати на тема „фотоволтаици“
Вести

Лефков: Си потпис на Артан Груби фирма на сопругата на Ковачевски купува државно земјиште за фотоволтаици по цена од 70 дена за м2

Додека Димитар Ковачевски е премиер, неговата сопруга добива државно земјиште со Одлука на влада по багателна цена. Наместо Ковачевски,...
Вести

Водечки прехранбени компании, иако побарале, нема да добиваат субвенционирана струја зашто имаат фотоволтаици 

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале,...
Економија

Бектеши: Секое домаќинство и деловен субјект ќе може да постави фотоволтаик и да ја продава произведената струја

Граѓаните од 1 јули годинава непречено ќе може да поставуваат фотоволтаици за производство на електрична енергија на своите покриви...
Вести

ССМ со апел до Владата: Итно да се укинат процедурите за поставување фотоволтаици, компаниите да можат и сами да произведуваат струја

Домашните стопанственици бараат од Владата итно поедноставување на процедурите за користење на обновлива енергија за производство...