француски предлог

Пронајдени се 139 резултати на тема „француски предлог“
Вести

КУРИР ДОЗНАВА: Ковачевски ќе ја образложи информацијата за францускиот договор, пратениците на ЛДП ќе гласаат ЗА, Трајанов може и да не се појави

Премиерот Димитар Ковачевски, денеска ќе има свое обраќање на 81-та пленарна седница на Собранието, на чиј што дневен ред е точката „Информација...
Вести

Владата го достави до Собранието дополнувањето на Информацијата за содржината на предлог-преговарачката рамка

Владата денеска според барањата од вчерашната координација во Собранието, достави до Собранието дополнување на Информацијата за содржината...
Вести

Амбасадорот Дабиќ кој што го критикуваше предлогот е суспендиран, затоа протестите повторно ќе враќаат пред МНР како знак на поддршка на замолчените дипломати

Реномираниот дипломат Зоран Дабиќ е суспендиран од МНР, затоа што се обратил на народниот протест пред Собранието против францускиот...
Вести

ДАЛЕКУ ОД СВОЈАТА ЗЕМЈА НО ОБЕДИНЕТИ: Македонците во Малта денес излегуваат на мирен протест да го искажат револтот против францускиот предлог

Македонците во Малта денеска излегуваат на мирен протест пред француската амбасада во Валета за да го искажат своето незадоволство...
Вести

Мицевски: Не може со еден лист хартија да се дискутира за најважната работа во државата во наредните десетина години, бараме под итно да се достави македонско-бугарскиот протокол

Сакам да највам како координатор на Пратеничката група на ЦМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова за Македонија“ дека на денешната координација...