ѓорге иванов

Пронајдени се 281 резултати на тема „ѓорге иванов“
Вести

Иванов во Австралија: Работев за заштита на македонските национални интереси и направив се што е во моја надлежност за нивна одбрана

На покана на Македонската добротворна организација (MCWA) и клубот Сиднеј Македонија, поранешниот македонски претседател, Ѓорге Иванов,...
Вести

Претседателот Иванов со Медал за заслуги за Македонија ги одликуваше македонистите Волф Ошлис, Виктор Фридман и Кристина Крамер

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денеска ги одликуваше со Медал за заслуги за Македонија, истакнатите научни...