ИЕ 2

Пронајдени се 245 резултати на тема „ИЕ 2“
Вести

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ е чувар на демохристијанските вредности и токму поради тоа се обврзува на зачувување на историското богатство насекаде низ Република Македонија

Дојдов да го посетам и манастирот “Св.Трифун” во село Кучково, каде милувам да дојдам секогаш кога имам и малку слободно време....
Вести

Мисајловски: СДСМ со скапи реклами велат дека градат Клинички Центар во Ѓорче Петров, но ова позади мене е пустош и ништо не се гради (ВИДЕО)

Денеска се наоѓам во Ѓорче Петров а зад мене се наоѓа Клиничкиот Центар на СДСМ. Со скапите реклами што ги најавуваат од СДСМ дека градат...
Вести

Мисајловски: Имаме 1000 проекти, да има индустриска зона во Куманово, да продолжат експресните патишта, да има поголеми пензии и поголеми плати

Носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 2, Владо Мисајловски вечерва се пред Кумановчани вети дека ќе разговара за сите проблеми што ги...
Вести

Она кога ќе го добиеш во лице: Мицкоски до Саше Политико – Продолжи да земаш пари од Заеви, а јас ќе продолжам да ја зборам вистината

Она кога ќе го добиеш во лице: Мицкоски до Саше Политико продолжи да земаш пари од Заеви, а јас ќе продолжам да ја зборам вистината!
Вести

Мисајловски: Ги погледнав во очи моите сограѓани и побарав поддршка, а за возврат ветив дека нема да дозволам да се срамат од нас

Ова попладне сум во моето единствено Ѓорче Петров. Се видов со моите пријатели, соседи, роднини, сограѓани со кои секојдневно неформално...
Вести

Мицкоски од Ѓорче Петров: Ви ветувам во првите 6 месеци секој кој што се огрешил пред законот и пред Уставот ќе биде процесуиран

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Ѓорче Петров порача дека на 15-ти јули по доаѓање на обновата во Република...
Вести

Муцунски-Климовски: Во Македонија мора да се почитуваат законите и да има праведност, затоа што без тоа не може да има ни функционална држава

Со професорот по уставно право Саво Климовски, од кого имам научено многу за правото, имав прилика да разговарам за проектите од обновата....