името

Пронајдени се 59 резултати на тема „името“
Вести

Даскаловски: Владата да покаже издржани позиции, ние имаме достоинство, идентитет и име кое не смееме да го продаваме

Македонската влада да покаже издржани позиции во преговорите за името со Грција, вели во изјава за Канал 5 телевизија професорот и политички...
Вести

Шок од Атина: Заев во Давос договорил промена на уставното име, Коѕијас бара македонската влада јавно да го соопшти

Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во интервју за „Еуроњуз“ побара од македонската влада јавно да го соопшти...