јавен обвинител

Пронајдени се 21 резултати на тема „јавен обвинител“
Вести

Утре избор за нов шеф на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција – ќе гласаат околу 163 обвинители

Околу 163 обвинители од целата држава утре ќе гласаат за избор на нов шеф на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција....
Хроника

Детали за драмата во Куманово: Пијан усмртил полицаец, бегајќи удрил во возило и се превртел, неколкумина повредени

Надлежен јавен обвинител заедно со увидна екипа од Министерството за внатрешни работи изврши увид на местото каде синоќа се случи тешка...
Вести

Мицкоски до Заев и владата: Охрабрете се и осмелете се да го остварите ветеното- јавниот обвинител да го предложи ВМРО-ДПМНЕ

Гледате имаме една актуелна политичка ситуација каде што правната држава функционира дајте ми човек ќе креирам обвинение и тоа се случува...
Вести

Стоилковски: Македонија мора да има јавен обвинител кој ќе биде кредибилен за да можат граѓаните да веруваат во институциите

Републичкиот Јавен обвинител Љубомир Јовески мора да си поднесе оставка и на негово место да дојде професионалец кој што нема да се...