карпа

Пронајдени се 9 резултати на тема „карпа“
Општини

ФОТО: Голема карпа се урна на пешачката патека покрај Брегалница кај штипско Ново Село, дадена забрана за движење

Голема карпа се урна на пешачката патека покрај реката Брегалница. Свлечиштето се појавило синоќа околу 22 часот и не е безбедено да...
Живот и стил

Со карпа потпирал врата во домот 30 години: Не бил ни свесен дека тоа парче е нешто сосема друго и чини 100.000 долари (ВИДЕО)

Карпа од 22 килограми што со децении служела за потпирање врата во Мичиген се покажа дека е метеорит вреден 100.000 долари, објави Централниот...