катар 2022

Пронајдени се 828 резултати на тема „катар 2022“
Познати

АРГЕНТИНА НА НОЗЕ – со петиција бараат фудбалерот Хулијан Алварез да ѝ раскине на девојката, за овој потег за време на прославата нема простување! (ВИДЕО)

Аргентинците тотално полудеа од минатата недела откако „гаучосите“ по 36 години ја освоја светската титула предводени од Лионел...
Фудбал

ФИФА ОТВОРИ ПОСТАПКА: Кој го пушти арогантниот готвач да се турка со фудбалерите и да им го одземе трофејот? (ФОТО)

Арогантниот готвач Нусрет Гокче предизвика револт кај вистинските фудбалски фанови откако излезе на теренот и ја вознемири репрезентацијата...
Фудбал

Која е мистериозната жена која плачеше во прегратките на Меси: Сите мислеа дека тоа е мајката на Лео, но сега е откриена вистината (ФОТО)

Лионел Меси успеа да го оствари својот најголем сон, на својата Аргентина ѝ ја донесе титулата светски шампион. По 36 години чекање, „гаучосите“...
Фудбал

Кој е најмоќниот човек на Катар кој го прегрнуваше Меси како мало дете? Првата сопруга му е роднина, а за неговата мајка зборува цел свет

Како што знаеме, Аргентина е новиот светски првак во фудбал, по возбудливото финале на Светското првенство кое го одиграа против Франција. Во...