Ковид-19

Пронајдени се 4032 резултати на тема „Ковид-19“
Вести

СЗО предупреди: Кина може да се соочи со тежок период на коронавирус, земјата нема да го објавува бројот на заразени

Кинеската Национална здравствена комисија од денеска престанува да го објавува бројот на асимптоматски случаи, бидејќи многу жители...
Вести

САД ќе му платат на „Фајзер“ околу две милијарди долари за дополнителни пакувања на лекот „Паксловид“ во 2023 година

Владата на САД се согласи да и плати на фармацевтската компанија „Фајзер“ речиси две милијарди долари за дополнителни 3,7 милиони...