министер

Пронајдени се 33 резултати на тема „министер“
Вести

Расте бројот на жртви: Ова се украинскиот министер и соработниците кои загинаа во хеликоптерската несреќа кај Киев (ФОТО)

Осумнаесет лица загинаа, меѓу кои и министерот за внатрешни работи на Украина, откако хеликоптер се урна во близина на градинка во...
Вести

И по Заев, Заев: Лапсус на Ковачевски – Никола Салаковиќ министер за надворешни работи на Република Српска! (ВИДЕО)

Премиерот на Република Македонија, Димитар Ковачевски за време на своето обраќање по повод српскиот празник Свети Сава направи вистински...