министерство за одбрана

Пронајдени се 50 резултати на тема „министерство за одбрана“
Вести

Ковачки: Одговорност од Петровска, од МО украдени класифицирани документи и компјутери со строго доверлива содржина

Повторно грабеж во Министерството за одбрана. И после 2 години од грабежот во централата на МО кога беа украдени униформи и друга опрема,...
Вести

Министерство за одбрана: Американските бомбардери Б-52 со прелетот над Скопје го демонстрираа силното сојузништво во НАТО

Два воени воздухоплова од типот Б-52 на Воздухопловните сили на САД денеска извршија прелет над Скопје, што е уште еден приказ на заедништвото...
Вести

Универзитетскиот професор Темелко Ристески го потврди скандалозниот извештај: Напишав 10 објави на Фејсбук и 2 агитациони текста за „Можеме“

Министерството за одбрана 14 пати му исплатило на професорот Ристески по 30.000 денари, двапати по 45.000 денари, трипати по 15.000 денари, еднаш...
Вести

Професионалните војници уште еднаш понижени: Славјанка Петровска не сака да ни го реши проблемот, а преку наш грб си тера партиски препукувања!

Продолжува негрижата кон професионалните војници. Низата ветувања на оваа Влада тапкаат во место, а наместо да дојде до нивно решавање...
Вести

Министерство за одбрана на Украина објави слики од заробени руски војници – eден од нив е роден во 2002 година (ФОТО)

Фотографии од заробени руски војници на украинска територија на Твитер објави Министерство за одбрана на Украина. -Војниците на 93-та...